News 2010/2011


dodano 21.06.2011
2011 ROKIEM CHEMII I MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

63. rezolucją Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych rok 2011 został proklamowany Międzynarodowym Rokiem Chemii (The International Year of Chemistry IYC2011). Koordynatorami obchodów są UNESCO (Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury) oraz IUPAC (Międzynarodowa Unia Chemii Czystej i Stosowanej).

Z kolei Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 3 grudnia 2010r. oraz Senat Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 27 stycznia 2011r. przyjęły uchwały w sprawie ustanowienia roku 2011 Rokiem Marii Skłodowskiej-Curie (MSC-100), pierwszej w historii kobiety dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla i jedynym w dziejach uczonym, który otrzymał ją w dwóch odrębnych dziedzinach nauk przyrodniczych: fizyce i chemii. W roku 1903 Maria Skłodowska-Curie otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, zaś w roku 1911 w dziedzinie chemii.

W związku z tymi faktami w naszej szkole na początku nowego roku szkolnego zostanie ogłoszony konkurs wiedzy o życiu MSC (dotyczy wszystkich uczniów!) i m.in. konkurs grafiki prezentującej jej portret, biografię lub dorobek naukowy. Maria Skłodowska-Curie urodziła się 7 listopada 1867 roku w Warszawie, a w grudniu 1903 i 1911 roku odbierała Nagrody Nobla. Konkursy odbywać się więc będą w listopadzie i grudniu.


dodano 21.06.2011
Podręczniki, programy nauczania, podsumowanie roku

Wykaz podręczników i ćwiczeń dla klasy 1

Wykaz podręczników i ćwiczeń dla klasy 2

Wykaz podręczników i ćwiczeń dla klasy 3

Szkolny zestaw programów nauczania
NA CYKL EDUKACYJNY 2010-2013

PODSUMOWANIE ROKU 2010/2011


dodano 21.06.2011
Spotkanie laureatów z burmistrzem Malborka

15 czerwca 2011 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta Malborka z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych etapu wojewódzkiego oraz najlepszymi sportowcami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wyłonionych w ramach współzawodnictwa szkół.

Uroczyste spotkanie poprowadził Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu p. Janusz Biskupski. Burmistrz Miasta Malborka p. Jerzy Skonieczny złożył uczniom gratulacje i podziękował nauczycielom, którzy przygotowywali swoich uczniów.

Łukasz Hećman, Ewelina Brodzik i Laura Krzemińska zostali nagrodzeni dyplomami i książkami, a opiekunowie uhonorowani symbolicznym kwiatkiem. Klaudia Tubiak i Mateusz Daukszys za osiągnięcia sportowe otrzymali puchary i inne upominki.


dodano 11.06.2011
Relacja Lidii Krzyżosiak i Ewy Smardzewskiej ze Szlaku Królowej Jadwigi i Centrum Nauki Kopernik

3 czerwca 2011r. Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie obchodziła 100-lecie istnienia. Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i całej społeczności SP21 udałyśmy się do Lublina. Przeżyłyśmy tam wiele cudownych, wzruszających chwil...

[...]

Centrum Nauki Kopernik - miejsce niezwykłe dla każdego, kto posiada choć odrobinę ciekawości świata i niezmienną potrzebę eksperymentowania. Jeśli ciekawi Was nauka, a chcielibyście poznać ją od bardziej praktycznej strony, to koniecznie odwiedźcie Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznacie prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach...

Całość relacji: kliknij


dodano 19.05.2011
PROJEKT "ZDOLNI Z POMORZA"

Ruszyła rekrutacja uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie matematyki, fizyki i informatyki do objęcia systemowym wsparciem w ramach projektu "Zdolni z Pomorza". Zaproszeni są także uczniowie klas I-III gimnazjów. Na uczniów czekają m.in. zajęcia z wybitnymi nauczycielami, spotkania akademickie, opieka mentorów, obozy naukowe, innowacyjne metody nauczania. Nie strać szansy na rozwój swoich pasji, uzdolnień i talentów. Zobacz szczegóły rekrutacji na stronie Projektu www.zdolnizpomorza.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dokumenty do pobrania i wypełnienia dla Rodziców ucznia zgłaszającego chęć uczestniczenia w Projekcie i spełniającego warunki rekrutacji:

kliknij - plik *.doc


dodano 15.05.2011
KOLEJNE PEREŁKI W NASZEJ SZKOLE

Zostały przyznane "Perełki-statuetki św. Jadwigi Królowej 2011"!

Laureatami zostali:

 • Prof. Maria Bruzda - Sodalicja św. Jadwigi Królowej, Kraków
 • Mgr Lidia Krzyżosiak - Gimnazjum nr 2, Malbork
 • Ks. Prof. Jacek Urban - Uniwersytet JPII, Kraków
 • GRATULACJE dla Pani Lidii!!!

  "Perełki-statuetki" zostaną wręczone 16 października 2011 w Katedrze na Wawelu w Krakowie. czytaj więcej


  dodano 15.05.2011
  SUKCES NASZYCH DZIENNIKARZY W KONKURSIE

  Konkurs "Zwierciadło czasów, czyli Historia wpisana w łamy gazety", organizowany przez Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile, adresowany był do redakcji gazetek szkolnych, kół dziennikarskich, kół historycznych oraz zespołów uczniowskich ze szkół imienia Królowej Jadwigi. Celem konkursu było:
  - umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej wiedzy historycznej;
  - rozwijanie umiejętności dziennikarskich poprzez zaprojektowanie i wydanie gazety lokalnej;
  - ożywienie i upowszechnienie wiedzy o epoce, w której żyła patronka szkoły Święta Jadwiga Królowa;

  Protokół komisji oceniającej prace konkursowe:
  "W dniu 10.05 2011 roku komisja w składzie: mgr Teresa Madera, mgr Magda Riske, mgr Janina Pawłowska oceniająca prace konkursowe przyznała następujące nagrody:
  Kategoria - gimnazja:
  1 miejsce - "Królowa jest tylko jedna" - praca uczniów Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Malborku za pomysłowość, atrakcyjną szatę graficzną, humor - opiekun mgr Lidia Krzyżosiak i mgr Anna Gąsowska - Czerniak."

  Zespół redakcyjny numeru tworzyli: mgr Anna Gąsowska-Czerniak, mgr Lidia Krzyżosiak, Mikołaj Kuczmarski, Sylwia Brodzik, Oliwia Petrykowska, Luiza Nowicka, Krzysztof Dziedzic, Katarzyna Gurak, Kamila Nawrot, Patrycja Kozłowska, Adam Jaskot, Marcin Hećman. Gratulujemy!


  dodano 15.05.2011
  SUKCES NASZEJ KRÓLOWEJ W KONKURSIE RELIGIJNYM

  W Diecezji Elbląskiej odbył się XV Konkurs Religijny "Bogata Miłosierdziem - święta królowa Jadwiga".
  Celem konkursy było :
  - poznanie życia i działalności świętej Królowej Jadwigi,
  - uświadomienie młodzieży aktualności etosu, realizowanego przez Królową Jadwigę w jej życiu,
  - wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłości,
  - kształtowanie postawy szacunku wobec drugiego człowieka.
  24 marca 2011 r w etapie dekanalnym nasze uczennice zajęły wysokie miejsca: Ewelina Brodzik I miejsce, a Patrycja Kozłowska 4 miejsce. 28 kwietnia 2011 r. o godzinie 11.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu odbył się etap DIECEZJALNY, w którym nasza Królowa Ewelina Brodzik zajęła IV miejsce, tracąc do pierwszej uczennicy zaledwie 2, a do drugich 3 punkty. GRATULUJEMY!!!!!


  dodano 12.05.2011
  MISTRZ KLAWIATURY 2011

  W marcu i kwietniu odbył się I Szkolny Konkurs "Mistrz Klawiatury". Celem było wyłonienie ucznia naszej szkoły, który biegle posługuje sie klawiaturą i stosuje bezwzrokową metodę pisania 10 palcami. Zadaniem było prawidłowe przepisanie tekstu w programie Mistrz Klawiatury firmy Nahlik Soft. Liczył się czas wykonania zadania i poprawność pisowni. Za błędy uczestnik nie był karany punktami ujemnymi, musiał je jednak poprawić, co wpływało na ogólny czas pracy. W konkursie uczestniczyło 18 osób z klas 1 i 3. Eliminacje odbyły się 25 i 29 marca, finał 7 i 15 kwietnia.
  Jeżeli ktoś z Was nie wie o co w bezwzrokowej metodzie pisania na klawiaturze chodzi, to może zwrócić się do ekspertów w tej dziedzinie, czyli zwycięzców tegorocznej edycji:
  III miejsce zajął Władysław Rawiński z klasy 3a, Wicemistrzem Klawiatury został Mikołaj Kocięda z klasy 1a, a Mistrzem Klawiatury na rok 2011 został Mateusz Daukszys z klasy 3b. Wszyscy otrzymali dyplomy potwierdzające zdobyte w konkursie tytuły, a Mistrz i Wicemistrz także wybrane przez siebie nagrody. GRATULUJEMY!


  dodano 12.05.2011
  KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

  29 kwietnia 2011 roku o godz. 9.00. w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie odbył się III Pomorski Konkurs Grafiki Komputerowej "I Ty zostaniesz grafikiem komputerowym...". W ciągu 90 minut uczestnicy musieli wykonać pracę na zadany przez organizatorów temat. W tym roku był on związany ze współczesnymi i dawnymi tradycjami wielkanocnymi Kociewia. Nagrody wręczali Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Rady Powiatu Tczewskiego p. Wiesława Quella, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji Kultury i Sportu p. Wojciech Wanke oraz Dyrektor ZSAIO p. Zbigniew Wojszko. Władek Rawiński po raz trzeci (i ostatni) reprezentował naszą szkołę w tym konkursie. Był jedynym reprezentantem naszego miasta. W tym roku otrzymał wyróżnienie za swoją pracę. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach graficznych! :)


  dodano 12.05.2011
  EGZAMIN GIMNAZJALNY 2011  dodano 4.04.2011
  WYBORY MISS I MISTERA G2

  31 marca w naszym gimnazjum odbył się konkurs na Miss i Mistera szkoły. Uroczystość poprowadziły Martyna Ewertowska oraz Asia Janicka. Kandydaci długo przygotowywali się do tego wydarzenia, by wypaść jak najlepiej. Na początku konkursu uczestnicy zaprezentowali się nam w wybrany przez siebie sposób. Część z nich opowiedziała o sobie kilka słów, niektórzy pokazali też swoje talenty. Milena z klasy Ia oczarowała nas swoim śpiewem, Agata z Ic tańcem, a Marcin z tej samej klasy grą na gitarze. Laura Kiełb pokazała nam wykonanego przez siebie łabędzia z papieru. Następnie każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na bardzo trudne pytanie dotyczące savoir - vivre'u. Gdy kandydaci wyszli do garderoby, mogliśmy obejrzeć kabaret przygotowany przez p. Jażdzewską. Póżniej nastąpiła przezentacja strojów wieczorowych. Chłopcy mieli na sobie garnitury, zaś dziewczęta eleganckie sukienki. Wszyscy kandydaci wyglądali olśniewająco. Po krótkich prezentacjach multimedialnych na temat sztuki przemawiania oraz zachowaniu przy stole, poznaliśmy wyniki. Jury, w którym zasiedli goście specjalni, zdecydowało, że Miss i Misterem naszej szkoły zostają Agata Pesta i Marcin Hećman z klasy Ic. Miss publiczności również została Agata, natomiast Misterem - Patryk Sarosiek z klasy 3b. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom!

  Luiza Nowicka
  "Jadwiga Times"

  ZDJĘCIA
  autor: W.Rawiński


  dodano 16.03.2011
  DLA TRZECIOKLASISTÓW I ICH RODZICÓW!

  WEWNĄTRZSZKOLNA INSTRUKCJA
  PRZYGOTOWANIA I ORGANIZACJI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
  W GIMNAZJUM NR 2 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W MALBORKU


  dodano 16.03.2011
  JADWIGATV - FILMOWE MIGAWKI Z "NOCY ALCHEMII"

  powitanie
  pokaz doświadczeń "alchemicznych"


  dodano 16.03.2011
  Działalność ekologiczna i prozdrowotna w Gimnazjum Nr 2 w Malborku w roku szkolnym 2010/2011

  15 listopada 2010 r. trzy uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w rejonowym etapie konkursu "Zdrowy Styl Życia", który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Były to: Maja Bielawa, Kinga Dobrowolska i Patrycja Kozłowska z klasy IIa. W konkursie tym Maja Bielawa zajęła pierwsze miejsce, a Patrycja Kozłowska drugie. Obie uczennice otrzymały nagrody rzeczowe. Przygotowywane były do konkursu przez p. Balerstet. Maja Bielawa zakwalifikowała się tym samym do etapu wojewódzkiego ww konkursu, który odbędzie się w lutym 2011 r w Gdańsku.

  30 listopada 2010 r. uczennice klasy IIa: Maja Bielawa i Patrycja Kozłowska reprezentowały naszą szkołę na Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o AIDS w Kwidzynie. Uczestnicy mieli do rozwiązania test. Patrycja Kozłowska zajęła 5 miejsce w województwie, a Maja Bielawa otrzymała wyróżnienie. Obie otrzymały nagrody rzeczowe. Dziewczęta przygotowywane były przez p. Balerstet.

  1 grudnia 2010 r. nasze uczennice z klasy II a: Kinga Dobrowolska, Maja Bielawa i Patrycja Kozłowska wzięły udział w międzyszkolnej olimpiadzie "HIV - AIDS - STOP", który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku. Konkurs zorganizowany był przy współpracy PCK i Sanepid-u. Uczennice musiały rozwiązać test i odpowiedzieć na zestaw pytań. Patrycja Kozłowska zajęła 5 miejsce, a Maja Bielawa i Kinga Dobrowolska zajęły 6 miejsce ex aequo. Dziewczęta otrzymały nagrody rzeczowe. Do konkursu przygotowywane były przez p. Balerstet.

  W dniach 3-26 listopada 2010 r. nasze gimnazjum zorganizowało akcję zbiórki darów dla zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt w Tczewie. Zbiórka prowadzona była pod kierunkiem p. Balerstet. Nasza szkolna społeczność zebrała duże ilości karmy, ciepłe koce, przybory do pielęgnacji oraz smakołyki i zabawki dla zwierząt. 10 grudnia dwie uczennice - Paulina Gubiec i Agnieszka Rudnicka wraz z p. Balerstet zawiozły te dary do schroniska. Zwierzęta były bardzo wdzięczne. Pani kierownik schroniska wręczyła na ręce p. Balerstet podziękowanie dl naszego gimnazjum za serce okazane podopiecznym schroniska. Uczniowie naszego gimnazjum zamierzają dalej współpracować ze schroniskiem w Tczewie.

  We wrześniu 2009 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji zbiórki baterii we współpracy z warszawską Organizacją Odzysku S.A. REBA. W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy ponad 100 kg baterii. W tym roku kontynuujemy zbiórkę baterii. Za zebrany surowiec szkoła otrzymuje punkty, które będą wymienione na nagrody. Koordynatorem tej akcji jest p. Balerstet.

  8 grudnia 2010 r. klasy trzecie naszego gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielkami stowarzyszenia "Nasz Wielbark" - p. Alicją Chlebowicz i p. Katarzyną Pietruszyńską. Inicjatorka spotkania była p. dyrektor S. Kowalska oraz p. T. Balerstet. Obie zaproszone panie bardzo ciekawie opowiadały uczniom o założeniu stowarzyszenia oraz o jego działalności. Zachęcały młodych ludzi do pracy jako wolontariusze na rzecz osób potrzebujących. Uczniowie pytali m.in. o efekty działań stowarzyszenia. Na koniec wręczyli paniom podziękowania i logo szkoły. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

  Teresa Balerstet


  dodano 26.02.2011
  Karnawału czas...

  Karnawał, zapusty - to okres zimowych bali, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. Chcąc nawiązać do tradycji balu maskowego uczniowie z klas 2a i 2b podczas zajęć artystycznych wykonywali maski karnawałowe. Poniżej galeria zdjęć najciekawszych prac. Całość można zobaczyć na wystawie pn 'Maski karnawałowe' w gabinecie 002. Zapraszamy.

  kliknij.


  dodano 21.02.2011
  Noc z Alchemią

  "Noc z Alchemią" - wielu o niej słyszało, jednak nie każdy miał przyjemność w niej uczestniczyć. Z pewnością osoby, które jednak spotkało to szczęście, miło wspominają ten dzień. Impreza rozpoczęła się o godzinie 18.00, kiedy wszyscy uczestnicy zajęli miejsca w gabinecie 202, przemianowanym na ten wieczór w pracownię Alchemika Sędziwoja. Wszyscy obecni podziwiali na początku krótkie przedstawienie, w którym zza chemicznej "wielkiej mgły historii" pojawiła się Królowa Jadwiga oraz Alchemik Sędziwój, który zaprezentował wraz z innymi alchemikami swoje umiejętności za pomocą wielu efektownych doświadczeń. Po obejrzeniu niezwykłego widowiska i wspólnego odśpiewania "Walca chemicznego", goście zostali zaproszeni do udziału we wspaniałej średniowiecznej uczcie. Dania były rozmaite i każdy najadł się do syta. Z zadowoleniem wracali do domów, a uczniowie z Kół Chemicznego (MLL) i Historycznego (KMKJ) mogli tę noc spędzić w szkole wraz z nauczycielkami - p. Ewą Smardzewską i p. Lidią Krzyżosiak na rozwiązywaniu zagadek logicznych, grach przestrzennych, zwiedzaniu nieznanych zakamarków szkoły, szukaniu osławionych duchów i innych przyjemnościach... Kto nie był, nie wie co stracił...

  Sylwia Brodzik - "Jadwiga Times"

  Zobacz zdjęcia z imprezy
  Zobacz jedno z doświadczeń alchemicznych
  plik AVI - 316KB
  plik MOV - 11,3MB
  relacja JadwigaTV - powitanie
  relacja JadwigaTV - pokaz doświadczeń "alchemicznych"


  dodano 21.02.2011
  Lekcja malowania... na śniegu

  12 stycznia 2011r. uczniowie klasy 2b wraz z p. I. Tulską udali się w plener. Na dworze było -10oC, ale nam to nie przeszkadzało. Zaopatrzeni w "sprzęt malarski" - tj. spryskiwacze wypełnione zabarwioną wodą, z wielkim entuzjazmem wyszliśmy przed szkołę. Każda grupa szukała odpowiedniego "podłoża malarskiego". Śniegu niestety trochę ubyło, ale jeszcze można było oddać się radosnej twórczości. I tak uczniowie najpierw wyznaczyli "swój kawałek..." i zabrali się do szkicowania. Kolejną czynnością, która okazała się nie taka prosta, było pokolorowanie szkiców. Użytkowanie spryskiwacza na ogół nie przysparza większych problemów, ale... w ekstremalnych warunkach, jakim jest -10oC, okazało się to trudne. A to woda była za gęsta, a to otworki się zapchały... i wymieniać by tu można szereg kłopotów na jakie napotykali.
  Po dwugodzinnej (z przerwą na ciepłą herbatkę w sklepiku szkolnym) pracy powstały formy płaskie i przestrzenne. Dziewczyny wyczarowały gitarę, chłopcy szukali podobieństwa wśród kolegów z klasy do postaci, którą ulepili (i do dziś szukają), inna grupa chłopców stworzyła namiastkę gorących klimatów nie zapominając o plaży z gorącym piaskiem. A co jeszcze udało się namalować na śniegu obejrzyjcie sami. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tej twórczej i nietypowej lekcji zajęć artystycznych.

  kliknij.

  dodano 21.02.2011
  Klasowy Festiwal Przebojów'2011

  Każdego roku w czasie zajęć na lekcjach muzyki odbywa się Klasowy Festiwal Przebojów. I tak też było pod koniec pierwszego semestru w klasach pierwszych. W tym dniu klasa sztuki 002 zamieniała się w profesjonalną scenę. Na niej pojawiały się gwiazdy muzyki pop z klas pierwszych. Stroje, rekwizyty i repertuar był zróżnicowany. Widownia szalała i śpiewała razem z wykonawcami szlagiery i największe przeboje ze szkolnego podręcznika. W klasie 1a dziewczęcy zespół zaśpiewał piosenkę pt."Babka w klapkach", w klasie 1b dziewczyny zaśpiewały piosenkę pt."Niech tylko ogień gra", w klasie 1c, też dziewczęta, zaśpiewały piosenkę pt. "Ciągle pada". Ta ciekawa i nietypowa lekcja skończyła się zbyt szybko... Ale nic straconego - powtórka już w czerwcu. A wcześniej na Szkolnym Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej, na który już dziś zapraszam...
  Poniżej zdjęcia najciekawiej ucharakteryzowanych zespołów. Czy zasługują na to miano? Oceńcie sami.

  Izabela Tulska

  kliknij.

  dodano 8.02.2011
  CHEMICY I HISTORYCY W BIBLIOTECE ZAMKOWEJ

  8 lutego 2011r. Klub Miłośników Królowej Jadwigi i chemicy z Malborskiej Ligi Logicznych pod opieką Pań: Lidii Krzyżosiak i Ewy Smardzewskiej udali się do Biblioteki Zamkowej.
  Na początku odbył się warsztat na temat piśmiennictwa w średniowieczu. Dowiedzieliśmy się na czym i w jaki sposób pisano księgi w średniowieczu. Podziwialiśmy najstarszy rękopis, pochodzący z XV w i reprinty innych cennych dzieł. Czekała nas również miła niespodzianka. Musieliśmy wypełnić krótką krzyżówkę, co owocowało drobnymi nagrodami. Mogliśmy również sprawdzić, czy nasze nazwisko może świadczyć o szlacheckim pochodzeniu.
  Dzięki uprzejmości pań bibliotekarek zdołaliśmy wyszukać informacje na temat alchemii i spożywania posiłków w czasach Królowej Jadwigi. Sporządziliśmy notatki, które przydadzą nam się do rozwijania naszej pasji.
  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z naszym "przewodnikiem". Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tam zagościmy. W drodze powrotnej walczyliśmy z szalejącą tego dnia wichurą, co widać na naszych zdjęciach.

  Patrycja Kozłowska


  dodano 8.02.2011
  JADWIGAtv!

  oglądaj!(stały skrót w ramce obok)


  dodano 8.02.2011
  APEL PODSUMOWUJĄCY I ŚRÓDROCZE

  4 lutego 2011r. wszyscy uczniowie i grono pedagogiczne zebrali się w auli naszej szkoły, aby podsumować pierwsze śródrocze roku szkolnego 2010/2011.
  Na początku nagrodzeni zostali uczniowie z najlepszą średnią ocen. Każdy z nich dostał słodką niespodziankę i jakże ważne logo z naszą patronką, które dostępne było w dwóch formach: breloczka lub przypinki.
  Następnie nagrody otrzymali uczniowie z wybitnymi osiągnięciami. Nagrody wręczali pani dyrektor Stanisława Kowalska, pani pedagog Wanda Tomczak oraz wychowawca danej klasy. Każdy był szczęśliwy, że mógł godnie reprezentować szkołę.
  Pani dyrektor przygotowała dla swoich podopiecznych miłą niespodziankę. Zorganizowała kilka konkursów m. in. na najwyższego i najniższego gimnazjalistę, najdłuższe włosy, najdłuższe nogi czy najbardziej niebieskie oczy. Wraz z naszą Królową, Eweliną Brodzik oceniały i rozdawały słodkie nagrody.
  W tym dniu na każdej buzi widniał szeroki uśmiech.

  Patrycja Kozłowska

  zdjęcia


  dodano 1.02.2011
  GŁOSUJ NA NASZĄ PATRONKĘ

  Muzeum Historii Polski i magazyn "Mówią Wieki" ogłosiło plebiscyt na wybór najwybitniejszej Polki Wszech Czasów. O tytuł ten rywalizuje czternaście kobiet, w tym Święta Jadwiga Andegaweńska.
  Ze względów wychowawczych, a głównie w celu kształtowania więzi emocjonalnej społeczności Rodziny Szkół z naszą patronką, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w plebiscycie i oddanie głosu na Królową Jadwigę. Głosować może każdy, dlatego też zachęćmy jak najwięcej osób.
  Dyrektor Muzeum Historii Polski uważa konkurs za doskonały sposób promocji placówki. Głosowanie na najwybitniejszą postać kobiecą ma zwiększyć zainteresowanie zbiorami muzeum. O wyborze nazwisk zadecydowali redaktor naczelny "Mówią Wieki" Jarosław Krawczyk i prof. Michał Kopczyński z Muzeum Historii Polski.
  Na najwybitniejszą Polkę Wszech Czasów można głosować do 10 lutego 2011 r. na stronie internetowej Muzeum Historii Polski: www.plebiscyt.muzhp.pl.
  Wyniki zostaną ogłoszone na spotkaniu promocyjnym poświęconym marcowemu numerowi "Mówią Wieki", dedykowanemu kobietom i ich roli w dziejach Polski.

  Anna Kalińska
  Rodzina Szkół im. Królowej Jadwigi


  dodano 1.02.2011
  Pokaz mody starożytnego Egiptu

  Uczniowie klasy 2a podczas lekcji zajęć artystycznych pracowali nad projektem pod nazwą "Pokaz mody". Każda grupa musiała opracować krótki występ i zaplanować każdy szczegół. Praca rozpoczęła się od zaplanowania jakie stroje ze starożytności przedstawi model lub modelka. Uczniowie zadbali również o muzykę i opis własnoręcznie wykonanego stroju. Gabinet sztuki w tym dniu zamienił się w profesjonalny wybieg rodem z programu "Top model". Nie zabrakło również fotografów.

  Zapraszamy do oglądania zdjęć


  dodano 1.02.2011
  Pokaz mody starożytnej Grecji

  Kasia (2b) wcieliła się w rolę Afrodyty, dlatego trzyma różę - atrybut bogini podkreślający jej piękno i pożądanie. Modelka przyodziana jest w suknię okrywającą jej ramię i sięgającą aż do kostek. Na nogach Kasi znajdują się przewiewne i wygodne sandały. Jej głowa przyozdobiona jest białą wstążką ze złotym akcentem, co podkreśla jej piękno. Zaś same włosy są ułożone w kok. Wykończeniem stroju jest biżuteria będąca odpowiednim dodatkiem dla bogini miłości.
  Męskim modelem jest Maks, który za pomocą swojego stroju pokazał nam modę grecką charakteryzującą mężczyzn. Z racji tego, że nasz model swoim strojem przybliżył nam postać Zeusa, w ręku trzyma piorun. Sam strój natomiast składał się z białej szaty, która okrywała ciało Maksa, jak również z przepaski na głowie. Jako, że nasz model wcielił się w postać najważniejszego boga mitologii greckiej jego strój jest dopasowany i podkreśla niepodzielną władzę boga. Strój Maksa nie zawiera żadnych detali oraz biżuterii.

  Karolina Szysz

  Zapraszamy do oglądania zdjęć


  dodano 1.02.2011
  Zajęcia artystyczne nie w ławce szkolnej - ale na wystawie

  W dniu 10 stycznia 2011r. uczniowie klasy 2a podczas zajęć artystycznych wraz z p. Izabelą Tulską udali się na wystawę prac plastycznych "Boże Narodzenie - retrospekcja". Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Dom Kultury. Młodzież miała okazję zapoznać się z pracami malarskimi i płaskorzeźbą artystów mieszkających i działających w powiecie malborskim. Tematyką prac był okres Bożego Narodzenia widziany okiem artysty. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali prace i uzupełniali karty pracy przygotowane na tę okazję przez nauczycielkę sztuki.

  Izabela Tulska

  Zapraszamy do oglądania zdjęć


  WYNIKI REJONOWEGO ETAPU KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO


  PROGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH


  dodano 4.01.2011
  KONKURS "SŁOWNY KONFLIKT POKOLEŃ"

  W wybranej przez Ciebie książce wyszukaj fragmenty, które będą ukazywały trudności w porozumiewaniu się ludzi w różnym wieku. Podaj autora, tytuł książki, z której pochodzą wyszukane fragmenty. Najlepsze prace będą nagrodzone.

  Materiały oceni komisja w składzie:
  - S. Kowalska
  - I. Jażdzewska
  - Gąsowska - Czerniak

  Termin oddania prac - 25 lutego 2011r.

  Przykład - fragment książki Ewy Stec pt. "Romans z trupem w tle": "Wyszłam do łazienki. Spojrzałam w lustro. Dramat.
  - Suszi? - zapytała pudrująca nos małolata z ewidentnie powiększonym biustem.
  - Nie, dziękuję - odpowiedziałam rozkojarzona, próbując dociec, o co chodzi z rybami. - Nie lubię japońskiej kuchni.
  Małolata oderwała wzrok od lustra i przyjrzała mi się z respektem.
  - Niezła zalewajka, co? Takie suszi masz, że dalej bazy nie czaisz! Istna padaka... Bronksa chcesz?
  Zachęcającym gestem wskazała na puszkę piwa. Spojrzałam na nią, delikatnie mówiąc, zdziwiona.
  - Co tak karpia walisz? Chcesz czy nie?
  Pokiwałam przecząco głową, zastanawiając się, czy totalny brak zrozumienia z mojej strony to efekt stresu, czy przeżytych lat. Ponoć starzy nigdy nie rozumieją młodych. Teraz zaczęło do mnie bardzo wyraźnie docierać, dlaczego tak się dzieje. Język, narzędzie służące komunikacji, zmienia się tak szybko i tak bardzo, że do poprzedniego pokolenia dociera, i to z opóźnieniem, może trzydzieści procent z tego, co taka małolata naprawdę chce przekazać.
  - To turlaj beret! - powiedziała jeszcze, wzruszając ramionami, i spryskawszy dłonie odrobiną piwa, poprawiła fryzurę."


  dodano 3.01.2011
  Wywiad z Ewą Smardzewską

  Wywiad przeprowadzony w grudniu 2010r. przez redaktorów szkolnej gazetki "Jadwiga Times": czytaj


  dodano 2.01.2011
  Królowa, alchemicy i magiczna szafa...

  18 lutego 2011 roku przypada 637 rocznica URODZIN naszej Patronki Królowej Jadwigi. Z tej okazji Logiczno - Królewscy organizują w szkole całonocną przestrzenną grę dydaktyczną: "Dzień Urodzin - Noc Alchemii"! Prowadzeni przez Cienie Królowej Jadwigi oraz alchemika Michała Sędziwoja, przejdziemy przez drzwi magicznej szafy do świata alchemii, historii i dobrej zabawy...
  Rękami graczy Królowa Jadwiga i Michał Sędziwój dokonają interesujących dzieł i odkryć...
  Jest wiele powodów, dla których warto, abyś i TY wziął udział w naszej grze...
  czytaj więcej


  dodano 23.12.2010
  Życzenia z Australii

  Proszę przyjąć najlepsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

  Niech Święta Jadwiga Królowa będzie natchnieniem dla podejmowanych w Nowym Roku zadań.

  Pozdrawiamy serdecznie z Melbourne,
  Zbigniew i Magdalena Les


  dodano 17.12.2010
  Uwaga konkurs!

  Konkurs na LOGO szkolnej pracowni filozoficznej LEGO LOGOS w Gimnazjum nr 2 w Malborku!

  Logo powinno być ułożone z klocków lego. Mile widziane elementy związane z osobą Królowej Jadwigi i Gimnazjum nr 2. Liczymy na waszą pomysłowość, wyobraźnię i inteligencję techniczno - przestrzenną! Zdjęcia budowli proszę przesyłać na adres lidiakrzyzosiak@onet.eu.

  Rozstrzygnięcie konkursu 1 lutego 2011.

  Lidia Krzyżosiak


  dodano 16.12.2010
  Warsztaty Junior Media w Gdańsku

  Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej, którzy w szkołach tworzą własne gazetki, spotkali się z przedstawicielami redakcji "Dziennika Bałtyckiego" podczas Warsztatów Dziennikarskich Junior Media. Całość odbyła się w sali Kina Kameralnego w Gdańsku.

  czytaj więcej

  Zobacz krótką prezentację Warsztatów, w czasie których Sylwia Brodzik udzieliła wywiadu:


  dodano 13.12.2010
  JTV zaczęła nadawać!

  Mikołajki - 6 grudnia 2010r.


  dodano 7.12.2010
  WYWIAD Z PANIĄ DYREKTOR STANISŁAWĄ KOWALSKĄ
  przeprowadzony przez redaktorów gazetki szkolnej "Jadwiga Times"

  PRZECZYTAJ


  dodano 30.11.2010
  LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO REJONOWEGO ETAPU KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2010/2011

  kliknij


  dodano 28.11.2010
  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole obchodzony był bardzo hucznie. W środę, 24 listopada, o godz. 16:00, odbyło się spotkanie dzieci nauczycieli, uczących w naszej szkole i młodzieży. Gośćmi specjalnymi była pani dyrektor oraz pani pedagog. Każdy obowiązkowo musiał przynieść swojego ulubionego misia. Były tańce hulańce, śpiewanie "misiowatych" piosenek, uczenie się wierszyka i rysowanie. Chwilą wytchnienia był słodki poczęstunek, który dał energię na dalszą zabawę. "Duże dzieci" robiły wszystko, aby małe brzdące czuły się jak najlepiej.

  W czwartek, 25 listopada, każdy uczeń powinien był przynieść swojego misia, aby dodał mu szczęścia. Odbyły się konkursy na najmniejszego, największego i najbardziej misiowatego misia. Pomiary misia były sporządzane przez specjalne jury. Na przerwach puszczane były jakże znane nam, z młodego dzieciństwa, piosenki. Na zakończenie odbyła się misiowo-andrzejkowa dyskoteka, na której chętnych do zabawy nie brakowało. Każdy w tych dniach był uśmięchnięty i zadowolony.

  tekst: Patrycja Kozłowska; zdjęcia: Lidia Krzyżosiak


  dodano 28.11.2010
  Dzień Filozofii

  25 listopada 2010 roku z okazji Światowego Dnia Filozofii odbyły się kolejne zajęcia w naszej szkolnej pracowni filozoficznej LEGO-LOGOS. Tym razem budowaliśmy do tekstu o Talesie, który patrzył w gwiazdy, a nie widział tego, co miał pod nogami. Z klocków budowali także uczniowie z klasy 3 a. Bardzo intensywnie zastanawiali się kto jest, a kto nie jest filozofem. W chłopcach z klasy trzeciej obudziła się tęsknota za dzieciństwem - zabawa klockami sprawiła im dużo radości. I bardzo dobrze. Można się bawić i jednocześnie uczyć filozofii. Następne zajęcia niebawem.

  Informujemy także, że informacja o naszej pracowni filozoficznej pojawiła się na oficjalnej stronie lego - logos. Z radością informujemy także, że wkrótce nasza pracownia wzbogaci się o dwa nowe zestawy klocków, co z całą pewnością uatrakcyjni nasze zajęcia.

  tekst i zdjęcia: Lidia Krzyżosiak


  dodano 28.11.2010
  Spotkanie Maluchów z Misiami

  24 listopada w ramach PROJEKTU DUŻY DLA MAŁEGO, MAŁY DLA DUŻEGO w naszej szkole odbyło się sympatyczne spotkanie gimnazjalistów i maluchów. Z okazji Dnia Pluszowego Misia gimnazjaliści, którzy współpracują z paniami Anną Gąsowską - Czerniak i Lidią Krzyżosiak, zorganizowali dla maluszków spotkanie z MISIEM. Było naprawdę wesoło. Każdy maluch przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, uczyliśmy się wierszyków o misiach, maluchy rysowały misiowe postacie. Wszystko to pod czujnym okiem dużych przyjaciół.

  Każdy gimnazjalista miał swojego podopiecznego. Szczególną więź dało się zauważyć między dwoma Marcinami. Duży Marcin z małym Marcinem natychmiast się zaprzyjaźnili. Gimnazjaliści w misiowych uszkach wyglądali wspaniale - chociaż w małej Matyldzie wzbudzili lekki niepokój. Rewelacyjnym momentem była gra w MISIOWĄ KOSTKĘ. Dziecko, które wylosowało misia śpiewało piosenkę. Zdecydowanym idolem został Alek, który po mistrzowsku wykonał piosenkę "Przybyli ułani pod okienko". Wszyscy zebrani zaśpiewali z Alkiem. Najciekwszą misiową wyliczankę zaprezentowała Marcelinka, a Martynka najlepiej udawała śpiącego misia. Bardzo dobrze bawili się Pawełek, Szymon i Miłosz. A najmłodszy Karolek zrezygnował ze spania, mimo, że liczy dopiero kilka miesięcy.

  Zabawa była wspaniała. Gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania, maluchy radośnie się bawiły, rodzice maluchów także. I my tam byliśmy cukierki i misie - lubisie jedliśmy, sok Kubusiowy piliśmy. O szczegółach imprezy i swoich wrażeniach napiszą uczniowie z klasy dziennikarskiej. Czekamy na relację.

  tekst i zdjęcia: Lidia Krzyżosiak


  dodano 21.11.2010
  Kolejna wystawa prac

  W przestrzeni wirtualnej i rzeczywistości pojawiła się nowa wystawa prac uczniów pn. "Starożytny Egipt". Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce sztuka.

  dodano 17.11.2010
  Królewski Orzeł

  W Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi tegoroczne Święto Niepodległości obchodzone było na uroczystości szkolnej 10.11.2010r. Tego dnia odbył się Szkolny turniej o tytuł "Królewskiego Orła" zorganizowany w ramach uczniowskiego projektu edukacyjnego "A to Polska właśnie". W nastrój i klimat konkursu wprowadził wszystkich zgromadzonych zespół wokalny "Na chwilę", wykonując piosenkę "Ojczyzna" z repertuaru Marka Grechuty.
  Klasy rywalizowały ze sobą w kolejnych zadaniach popisując się wiedzą o staropolszczyźnie, kulturze, historii, geografii. Kulminacyjnym punktem turnieju okazała się prezentacja piosenek patriotycznych i wizerunków orłów namalowanych przez uczniów. Całość uroczystości przygotowali uczniowie z klas pierwszych i drugich pracujących pod okiem p. Olgi Loroch i Izabeli Tulskiej.

  zdjęcia autorstwa W.Rawińskiego


  dodano 12.11.2010
  NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE LEGO - LOGOS

  Uczniowie naszego gimnazjum mają możliwość interpretowania tekstów filozoficznych przy pomocy klocków lego. Pierwszymi, którzy przetestowali metodę byli uczniowie z klasy Ic oraz uczniowie, którzy biorą udział w lekcjach etyki, która jak wiadomo jest częścią filozofii.
  Na zajęciach próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, co miał na myśli słynny grecki filozof Sokrates, gdy mówił "WIEM, ŻE NIC NIE WIEM, ALE SZUKAM PRAWDY". Budowaliśmy, a następnie omawialiśmy nasze prace. Było twórczo i kreatywnie. Każdy z nas zupełnie inaczej zrozumiał myśl Sokratesa, ale przy okazji dowiedzieliśmy sie, że można się fantastycznie bawić i przy okazji uczyć filozofii.
  Kolejne zajęcia LEGO LOGOS odbędą się już 25 listopada z okazji ŚWIATOWEGO DNIA FILOZOFII. Szczegóły u pani Lidii Krzyżosiak, która w Warszawie ukończyła kurs nauczania tą metodą pod okiem samego twórcy Jarosława Marka Spychały.

  W galerii kilka zdjęć ze szkolenia w Warszawie.

  Wiecej o metodzie lego logos na stronie www.lego-logos.pl.

  Uczniów chętnych do interpretowania tekstów zapraszamy na zajęcia. Warunkiem jest posiadanie własnego kompletu klocków.

  Jeśli ktoś wyrósł już z klocków, może oddać je do celów naukowych.
  Przynieś kilka klocków do pracowni filozoficznej, a sprawisz, że ktoś poczuje, że WIE, ŻE NIC NIE WIE, ALE SZUKA PRAWDY!!! Pamiętaj! Każdy, kto potrafi czytać, myśleć i mówić, może uprawiać naukę - osiągnąć wiedzę. Czyli LEGO - LOGOS!


  dodano 7.11.2010
  WYSTAWA PRAC

  Zapraszamy na wystawę prac uczniów naszego gimnazjum. Prace powstają podczas zajęć artystycznych pod okiem pani I. Tulskiej.


  dodano 30.10.2010
  OTRZĘSINY KLAS 1

  Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się "Otrzęsiny klas pierwszych". W tym dniu samorząd uczniowski zorganizował rozgrywki dla najmłodszych uczniów. Każda klasa I miała za zadanie zaprezentować się w parodii piosenek w trzech różnych stylach. Występy oceniane były przez jury składające się z dwóch nauczycieli i dwóch uczniów. Wygrała klasa 1a. Gratulujemy!

  Marcin Hećman
  Gazetka Szkolna "Jadwiga Times"

  zdjęcia


  dodano 19.10.2010
  DODATKOWE DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH OBOWIĄZUJĄCE W NASZEJ SZKOLE W ROKU 2010/2011

  Zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 06-10-2010 (Dz. Ustaw nr 186 poz. 1245 z 2010r.) po zasięgnięciu opinii Rady Szkoły i po konsultacjach z Radą Pedagogiczną, Samorządem Szkolnym i Radą Rodziców w dniu 14-10-2010 r. podaję dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych obowiązujące w naszej szkole:

  1. 14-10-2010r.
  2. 2-11-2010r.
  3. 12-11-2010r.
  4. 7-01-2011r.
  5. 12-04-2011r.
  6. 13-04-2011r.
  7. 14-0402011r.
  8. 8-05-2011r.


  dodano 17.10.2010
  DZIEŃ IMIENIN PATRONKI

  Mości Panie i Panowie!!!
  Dziś Wam sensacje zapowiem,
  Otóż Królowa Jadwiga miłościwie nam panująca,
  IMIENINY OBCHODZI od wschodu do zachodu Słońca!
  Zatem spieszmy się z pokłonami i powinszowaniami!
  Niechaj nasza Królowa jest zawsze piękna i zdrowa!
  Niechaj swe rządy sprawuje i całe lata króluje,
  I niech Jej mądrość nas oświeca
  jak ciemną komnatę świeca!
  Za wszystko co dla nas zrobiła
  Żeby nam wiecznie żyła!

  W imieniu Społeczności Gimnazjum nr 2 w Malborku życzymy wszystkim Kolegom ze szkół imienia Królowej Jadwigi radości, szczęścia i jak najlepszych wyników w nauce i pracy! Wszystkiego najlepszego w Dniu święta naszej PATRONKI!!! W naszym Gimnazjum jak nakazuje TRADYCJA świętowaliśmy w Dniu Imienin Jadwigi 15 października. Wszyscy wspaniale się bawili, Królowa otrzymała wiele życzeń, kwiaty i kosz słodyczy od Rodziców z Rady Szkoły, cukierkami sprawiedliwie obdzieliła " poddanych ". Odbyły sie konkursy wiedzy i przedstawienie. Dzień był wspaniały!

  W Dniu Imienin Patronki zgodnie z tradycją i ceremoniałem szkoły odbyły sie Imieniny Królowej Jadwigi. Uczniowie zgromadzili się w pięknie udekorowanej auli. Goście, uczniowie i nauczyciele obejrzeli przedstawienie przygotowane przez Koło Artystyczno - Teatralne. Tematem przedstawienia było poselstwo związku pruskiego do Króla Kazimierza Jagiellończyka. PRZEDSTAWIENIE zostało przygotowane Z OKAZJI USTAWIENIA W MASZYM MIEśCIE POMNIKA KRÓLA. KAZIMIERZ JAGIELLOŃCZYK BYŁ SYNEM WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY I JEGO CZWARTEJ ŻONY ZOFII HOLSZAŃSKIEJ. JEST POSTACIą BARDZO WAŻNą DLA POMORZA I DLA NASZEGO MIASTA. PO WIELU LATACH WOJEN Z KRZYŻAKAMI UDAŁO MU SIĘ PRZYŁąCZYĆ POMORZE DO POLSKI, WYKUPIŁ TAKŻE Z RąK KRZYŻAKÓW NASZ MALBORSKI ZAMEK.

  Autorkami scenariusza są panie L. Krzyżosiak, I. Jażdzewska i A. Gąsowska - Czerniak. Uczniowie wspaniale wczuli sie w rolę mieszczan z miast pruskich. Duże wrażenie na zgromadzonych zrobił Patryk Gawin z klasy IIIa, który wystąpił w roli Kazimierza. W drugiej cześci spotkania uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w turnieju wiedzy "Kocham Cię Jadwigo". Wszystkie drużyny wykazały sie dużą wiedzą, refleksem i zaangażowaniem. Miłym akcentem był podarunek przekazany Królowej przez Przewodniczącą Rady Szkoły, panią Bogusławę Rak. Do zgromadzonych przemówiła także Maja Gubiec, która pełniła funkcję królowej szkoły w ubiegłym roku. Maja zachwyciła się dekoracją auli, przygotowaną według projektu pani Iwony Jażdzewskiej. Dzień Imienin zaliczamy do bardzo udanych. Wszyscy zgromadzeni rozeszli się do domów w wyśmienitych humorach. I my tam byliśmy, cukierki jedliśmy...

  zdjęcia


  dodano 10.10.2010
  Europejski Dzień Języków Obcych

  Dnia 27.09.2010r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Lecz u nas świętowaliśmy dzień później, za względu na to, że 26 to niedziela. Każda klasa wykonała plakat oraz poczęstunek związany z krajem, który wylosowała.
  czytaj dalej


  dodano 7.10.2010
  Międzygimnazjalny konkurs wiedzy o Kazimierzu Jagiellończyku

  Dnia 27.09.2010 roku w naszej szkole odbył się międzygimnazjalny konkurs wiedzy o Kazimierzu Jagiellończyku. Przybyli do nas uczniowie z wszystkich gimnazjów z Malborka. Na początku odbył się pisemny test wiedzy... >CZYTAJ DALEJ<


  dodano 7.10.2010
  Sprzątanie Świata ' 2010

  Dnia 17 września 2010r. Gimnazjum nr 2 włączyło się w ogólnopolską akcję "Sprzątania świata". Tegoroczna przebiegała pod hasłem "Chrońmy bioróżnorodność - segregujemy odpady".
  Uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami porządkowali okolice szkoły. Teren wokół budynku podzielono na rejony.Zadaniem każdej klasy było uporządkowanie swojego rejonu. Pozbyto się mnóstwa śmieci.

  przygotowała: Ewa Sygut


  dodano 1.09.2010
  Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

  1 września 2010r. o godz. 9.00 rozpoczął się nowy rok szkolny 2010/2011!

  Wszystkim, którzy przybyli do szkoły w lepszym lub gorszym nastawieniu do pracy, życzymy powodzenia i jak najmniej stresów... Wakacje już za niecałe 10 miesięcy! Uroczystość zakończenia odbędzie się bowiem 22 czerwca 2011r.

  A tymczasem poznajmy Maluchów: uczniów klas 1. Oto ich portrety wykonane przez pana J. Chlebowskiego.  1a
  wych. Z. Kowalski


  1b
  wych. E.Nadolska


  1c
  wych.A.Gąsowska-Czerniak


  dodano 30.08.2010
  Dostępny jest plan lekcji na rok 2010/2011

  Zajęcia z chemii w ramach projektu "Malborska Liga Logicznych" odbywać się będą w środy od godz. 14.25. Pierwsze spotkanie w drugiej połowie września 2010 r.

  KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE NA POCZĄTKU WRZEŚNIA


  dodano 10.07.2010
  UCZNIOWIE Z GIMNAZJUM NR 2 W MALBORKU UCZESTNICZYLI W KOROWODZIE

  W dniu 10 lipca 2010r. grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w barwnym korowodzie, który przemierzał ulicami Malborka, informując mieszkańców o VIII Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej. Wszyscy uczniowie odziani w średniowieczne stroje mimo upalnego popołudnia, dzielnie maszerowali począwszy od Muzeum Zamkowego aż do sceny na ulicy Kościuszki.
  Młodzież w obecnej chwili ma wakacje i czas wolny, dlatego też uczniowie, którzy uczestniczyli w korowodzie zasługują na wielkie słowa uznania. Jest to postawa godna naśladowania. Oby jak najwięcej było takiej młodzieży.
  Nad uczniami opiekę sprawowały panie: Iwona Domagała, Izabela Tulska i zaprzyjaźniona z naszą szkołą pani Arleta Gubiec - mama Majki i Pauliny.
  Dzielni uczniowie to: Hania Sielska, Dorota Murawska, Paulina Rudnicka, Kinga Dobrowolska, Mateusz Godlewski, Michał Just, Tomek Konarzewski, Patrycja Kozłowska, Paulina Gubiec, Brodzik Ewelina, Ewa Nakielna, Ania Wilczyńska, Sylwia Frol, Maja Gubiec.

  zdjęcia


  dodano 1.07.2010
  LISTA UCZNIÓW KLAS 1 W ROKU SZKOLNYM 2010/2011


  archiwum